PRAVIDLA

Ø      Soutěž je určena pro hráče narozené v roce 2004 a mladší, respektive pro hráčky narozené 2003 a mladší.

Ø      Hrací plochou je hřiště o rozměrech 19 x 30 m, jejichž postranní čáry jsou vymezeny metami.

Ø      Rozměry pokutového území jsou vymezeny metami.

Ø      Branky mají rozměr 2 x 5 metru a jsou umístěny uprostřed brankových čar.

Ø      Utkání jsou hrána systémem čtyři hráči v poli a jeden brankář (4+1). Střídání probíhá hokejovým způsobem v místě tomu určeném. Hrací doba je 2 x 15 minut. Přestávka mezi oběma poločasy trvá 5 minut.

Ø      Pokutový kop se zahrává ze vzdálenosti 7 metrů.

Ø      Utkání nelze zahájit bez brankáře. Gólman musí být barevně rozlišen.

Ø      Hráči musí být před i po celou dobu střetnutí řádně ustrojeni a dodržovat předepsanou výstroj (není dovoleno hrát s kopačkami s vyměnitelnými  kolíky, hráči musí mít chrániče holení).

Ø      V utkáních lze použít zpětnou přihrávku brankáři, tj. malou domů smí brankář chytit do rukou.

Ø      Utkání se hrají s míči velikosti „3“ nebo „4“ odlehčené ( max. 290g)

Ø      V utkáních neplatí ofsajd.

Ø     Auty se vhazují z místa, kde míč přešel postranní čáru. Vhazující hráč nesmí přihrát sám sobě, ale spoluhráči. Bránící hráč musí být minimálně 1 m od hráče, který rozehrává.

Ø      Je-li míč ze hry za brankovou čarou, tak se kop od branky provádí tak, že brankář ze svého pokutového území uvede míč do hry buď vyhozením míče rukou (bez omezení), nebo výkopem míče z ruky. Kromě výhozu a výkopu smí brankář i sám vyjet.

Ø      Žádný výkop brankáře z ruky ( ze hry ani z autu ) nesmí přeletět půlící čáru. Když přeletí, následuje volný kop z půlící čáry tam, kde míč přeletěl.

Ø     Při provádění volných kopů musí stát hráči soupeře minimálně 4 metry od místa, ze kterého se provádí volný kop (Platí i v případě rohů!)

Ø     Do dlouhodobé tabulky se budou započítávat výsledky dle platného bodového systému za vítězství v utkání se vítěznému mužstvu přidělují 3 body, za nerozhodný výsledek v utkání se oběma družstvům přiděluje jeden bod.

Ø      Zápis o utkání nebude veden. Mužstva musí mít pro každý turnaj pouze řádně vyplněnou soupisku.

Ø      Každý tým má právo provést konfrontaci. V takovém případě musí postižený tým doložit totožnost a datum narození hráče. V případě, že nedojde k ověření totožnosti kontrolovaného hráče, nesmí postižený do turnaje zasáhnout.